460781. HANDSÆNG OTTAVIANI SØLV 925 SIGN.
Vedhæng i form af en stiliseret abehovedmaske, afsluttet med en poleret og nielloeret overflade.
Arbejdet i 925 sølv og stemplet, signeret "Ottaviani".
Længde 4,6 cm, bredde 2,3 cm, vægt 21,8 gram.