HJELME, 2 stk, Tyskland og Sverige.

460752. HJELME, 2 stk, Tyskland og Sverige.

Tysk hjelm WWII, Tredje Rige, uoriginalt emblem på siden, delvist bevaret original farve, interiør udskiftet.
Svensk hjelm, m/1921, olivengrøn med mærkater af tre kroner.

Brugsslitage, ridser, malingstab.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 4.161