kiste, bonde, Jämtland, dateret 1810.

457137. kiste, bonde, Jämtland, dateret 1810.

Højde 52 cm, længde 92 cm, bredde 60 cm. Blå maleri med blomster og hjerter.

Slitage, farvetab, tørre revner, malet indvendigt. Maske svier.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle/nøgler findes

Antal besøg: 3.813