KOMMODE, tabernakeltop, rokoko, Moselregionen, 1700-tallet.

454804. KOMMODE, tabernakeltop, rokoko, Moselregionen, 1700-tallet.

ahorn (eller pæretræ?) solide, meget smukt udskårne tilbygningsmøbler fra omkring 1750. Vi tilbyder møblerne til revision med solidt stof, højde 200cm, bredde 123cm, dybde 70cm.

Skader på fødderne, små defekter, mat, falmet overflade, kommodelåse mangler.

Nøgler mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgler mangler.

Daniel Meyer Antiquitäten und Auktionen
Adresse

Hörsterstraße 20
48143 Kreuzviertel
Tyskland

Placering
Hörsterstrasse 20
Antal besøg: 1.125