453244. VAS, glas, "Fiskgraal", Edwald Hald, Orrefors.
Rund form med grøn dekoration af fisk. Højde 14 cm. Signeret Orrefors, Graal, No 1843, Edward Hald.
Indvendige ridser og udvendige ridser/ridser. Brugsslitage. Mælkestribe/belægning på indersiden.