452706. DAME SEKRETÆR midt i det 18. århundrede.
Valnød og valnød fineret på nåletræ, krop buet på alle sider, en stor central skuffe, 2 små skuffer hver til venstre og højre i rammen, skrå skriveklap, blødt træ interiør, skuffernes fronter er massive valnød, originale låse , 118 x 100 x 65 cm.