450909. HERREUR, ZENITH, automatisk, dobbelt guld.
Zenith automatisk åndedrætsværn, rektangulært forgyldt urkasse, 32 mm. Sølvfarvet urskive, datovisning, original krone, 1960'erne/70'erne.
Brugsslitage, bevægelsen fungerer upåklageligt, når den er testet.