450614. GULV, træ, kurbits, Mora, bjørne datering 1823.
Urskive med romertal, mærket med monogram AAS og Mora. Inderdør mærket Malet i nådens år 1964 af Arvid Carlsson, Sala.
Højde ca 193 cm.
Brugsslitage, skader/revner, dele mangler, senere maling.
Nøgle/nøgler findes