GULV, træ, kurbits, Mora, bjørne datering 1823.

450614. GULV, træ, kurbits, Mora, bjørne datering 1823.

Urskive med romertal, mærket med monogram AAS og Mora. Inderdør mærket Malet i nådens år 1964 af Arvid Carlsson, Sala.
Højde ca 193 cm.

Brugsslitage, skader/revner, dele mangler, senere maling.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde ca 193 cm.

Nøgle/nøgler findes

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 2.597