448806. JADE ØRERINGE Sølv DESIGNER DESIGN.
Franske ørekroge med trompetformede forlængelser og skovgrønne jadekugler i en finpoleret overflade. Stemplet 925 sølv på ørestropperne.
Samlet længde 3,4 cm, jadekugle 10 mm diameter, vægt 5,5 gram.