GULVTRÅD, almue, dateret 1840.

448053. GULVTRÅD, almue, dateret 1840.

Originalt malet etui med motiver af blomster og blade. Urskive mærket Lars Nord, Örebro. 2 lod og pendul følger.
Højde 189 cm, længde 54 cm, bredde 23 cm.

Slitage, huller og mindre revner.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 788