DAVID ROENTGEN NACHFOLGER. CYLINDERBYRÅ.

446936. DAVID ROENTGEN NACHFOLGER. CYLINDERBYRÅ.

omkring 1820. Poleret mahogni, bronzeapplikationer delvist forgyldt. Indvendig filtbelægning. H. 128 cm, B. 123 cm, D. 65 cm.

Fremstår med brugsspor, dele af beslagslisterne mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Auktionshaus Demessieur
Adresse

Friedrich-Ebert-Straße 3
40210 Düsseldorf
Tyskland

Placering
Regal Showroom vorne
Antal besøg: 1.857