BORDLAMPE, keramik, "Sgraffito", Josef Ekberg, Rörstrand.

446906. BORDLAMPE, keramik, "Sgraffito", Josef Ekberg, Rörstrand.

Højde, eksklusiv skærm, 46 cm. Signeret og dateret 1921.

Ikke funktionstestet. Beslag til skærmen mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 788