SOFA, neo-rokoko, 1800-tallet.

446818. SOFA, neo-rokoko, 1800-tallet.

Sortfarvet træ med skåret dekoration i form af blomsterarbejde. Polstrede ovale rygbakker og armlæn samt sæde betrukket med mørklilla møbelstof. Udstyret med hjul.
Længde 140 cm, højde 114 cm, dybde 51 cm.

Brugsslitage, ridser, mærker.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage, ridser, mærker.

Antal besøg: 589