GLAS, 8 dele, inklusive Orrefors, 1900-tallet.

446811. GLAS, 8 dele, inklusive Orrefors, 1900-tallet.

Vaser 2 stk, "Residence", Olle Alberius, højde hhv 15 og 8 cm, diameter 9,5 og 12 cm, mærket og signeret.
Skål, Kosta, højde, 9,5, diameter 19 cm, signeret.
Lyselygte, Ruda, højde, 9, diameter, 13 cm.
Vase, Orrefors, Nils Landberg, højde 12 cm.
Skål på fod, Erik Höglund, højde 21, diameter, 14 cm.
Gul vase, højde 30, diameter 14 cm.

Brugsslitage.
Der opstår Kantstødt .

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.
Der opstår Kantstødt .

Antal besøg: 548