JARDINIERE, keramik, Rörstrand, århundredeskiftet 1900.

445334. JARDINIERE, keramik, Rörstrand, århundredeskiftet 1900.

Reliefdekoration med to løve-mascaroner med seler i kæberne. På fire løvefødder. Indvendig turkis. Mærket Rörstrand forneden.
Længde 33 cm.
Højde 16,5 cm.

Brugsslitage, craquelure.

Få foretaget en gratis vurdering!

Længde 33 cm.
Højde 16,5 cm.

Brugsslitage, craquelure.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 824