445047. GUSTAV JAKK, PAJALA. Samekniv. 1982.
Signeret GJ og dateret -82.
Knivbladets længde 10 cm. Samlet længde inkl. skede 28,5 cm. Denne signatur tilhører ifølge flere Göran Jonsson, som er bror til Anders Jonsson i Vidsel.
Signeret GJ og dateret -82.