444971. GUSTAV JAKK, PAJALA. Samekniv. 1984.
Signeret GJ og dateret -84.
Længde på knivbladet 11,5 cm. Samlet længde inklusive skede 26 cm Ifølge flere tilhører denne signatur Göran Jonsson, som er bror til Anders Jonsson i Vidsel.
Signeret GJ og dateret -84.