443758. KAFFE OG MOKA SÆT MED SUKKERSKÅL, SØLV.
Kaffe- og mokkasæt med sukkerskål, sølv, græskarlignende krop med kunstfærdig frise og perledekoration, træhåndtag, Portugal 19./20. årh. århundrede, i alt ca. 2485 g, højde ca. 33 og 27,5 cm.