KAFFE OG MOKA SÆT MED SUKKERSKÅL, SØLV.

443758. KAFFE OG MOKA SÆT MED SUKKERSKÅL, SØLV.

Kaffe- og mokkasæt med sukkerskål, sølv, græskarlignende krop med kunstfærdig frise og perledekoration, træhåndtag, Portugal 19./20. årh. århundrede, i alt ca. 2485 g, højde ca. 33 og 27,5 cm.

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Kunst & Auktionshaus Walter Ginhart
Adresse

Steinmetzpl. 2-3
83684 Tegernsee
Tyskland

Placering
Ginhart
Antal besøg: 672