Sæt med FN HJELM, BASKER, CAP, 1900-tallet.

441478. Sæt med FN HJELM, BASKER, CAP, 1900-tallet.

FN-hjelm, formentlig 1960'erne, blå med FN-logo, hjelmen lavet af fibermasse.
Hjelm, malet grøn, lavet af fibermasse, formentlig 1960'erne.
FN kasket med broderet FN-logo.
FN baret med emaljemærke, mærket med navn på indersiden, str. 59.

Brugsslitage, hjelme med slag- og slagmærker, ridser, kasket med små huller, baret let mølædt.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 5.956