RICHARD UUTMAA. „Løuna-Eesti Maastik“.

4412751. RICHARD UUTMAA. „Løuna-Eesti Maastik“.

Olie på lærred, 73 x 100 cm, inkl. ramme 86 x 113 cm. Signeret og dateret R. Uutmaa 1961 a.

Reparation ca. 3,5 cm, farvetab, mindre revner, mindre overfladesnavs.

For spørgsmål og en detaljeret tillstandsrapport bedes du kontakte jonas.malmberg@auktionsverket.com.

Kunstner/designer

Richard Uutmaa (1905–1977)

Tema

Across The Baltic Sea

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Richard Uutmaa (1905–1977)

Tema

Across The Baltic Sea

Antal besøg: 6.034