TOPAZ SOLITARY RING 1,70 ct. Sølv 925 forgyldt.

441102. TOPAZ SOLITARY RING 1,70 ct. Sølv 925 forgyldt.

Ringen er lavet af 925 sølv og stemplet tilsvarende på ringbåndet. Ringhovedet er prydet med en rund, facetteret ægte blå topas i smuk "London blue" med en diameter på 7,3 mm = 1,70 ct.
Ringstørrelse 60 = ringbåndets indre diameter 19,1 mm, ringhovedets størrelse 10 mm, topazdiameter 7,3 mm, vægt 2,1 gram.

Meget god stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

Meget god stand.

Inter-Arte
Antal besøg: 1.027