ACKE OLDENBURG. „Tyrkiet, stilleben“.

4392565. ACKE OLDENBURG. „Tyrkiet, stilleben“.

Tempera på lærred, 41,5 x 116 cm, inkl. ramme 58 x 131 cm. Signeret Acke O og dateret -51.

HERKOMST:
Kunstnerens ejendom.

Ikke undersøgt uden for rammen. Indrammet med glas. Lærred let bølget, mindre ridser og malingstab.

Tema

Acke Oldenburg

Få foretaget en gratis vurdering!

HERKOMST:
Kunstnerens ejendom.

Tema

Acke Oldenburg

Antal besøg: 675