FUGLEPLANKER, 2 bøger, 19. århundrede.

4389986. FUGLEPLANKER, 2 bøger, 19. århundrede.

To bøger med indsamlede planer om fuglearter og fugleæg.
Disse er hentet fra „Fra foglarnes verld“ af Guldberg fra 1881 og det svenske Jägarförbunds nye tidsskrift, årene 1863, 1879 og 1880.
Dimensioner 17x12 og 21x14 cm.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Antal besøg: 429