KRISER, 3 stk, Indonesien, 1 stk Klewang.

438493. KRISER, 3 stk, Indonesien, 1 stk Klewang.

Kris, lige damaskeret klinge, længde 40 cm, træskede.

Kris, yatagan-formet klinge, 39 cm, træskede med dekoration.

Kris med damaskeret klinge, længde 40 cm, kar med ophæng.

Klewang, længde 51 cm, sølvbeslag, skåret greb, træbalje med kærvsnit.

Brugsslitage, revner i bælg og håndtag.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.332