BRUNO MATHSSON. Seng/dagseng, "Berlin", designet i 1957.

438237. BRUNO MATHSSON. Seng/dagseng, "Berlin", designet i 1957.

Mærkemærket. Højde ca 45, bredde ca 177, længde ca 201 cm.

Slitage, ridser, mærker, det ene ben splittet i limning.

Kunstner/designer

Bruno Mathsson (1907–1988)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Bruno Mathsson (1907–1988)

Antal besøg: 3.714