TURKIS RING sølv 835 forgyldt.

437963. TURKIS RING sølv 835 forgyldt.

Dameringen er lavet af 835 sølv, fuldstændig forgyldt og stemplet derefter. Ringhovedet er sat med en oval naturlig turkis cabochon i en smuk farve med lille matrix, på hver side er der to runde facetslebne hvide topaser i kroge.
RG 57 = ringbåndets indre diameter 18,2 mm, ringhoved 19 x 12,2 mm, turkis 8 x 6 mm = 1,1 ct., vægt 3,4 gram.

Meget god stand. Der er matchende halskæde og armbånd.

Få foretaget en gratis vurdering!

Inter-Arte
Antal besøg: 837