4361051. ET FORGYLDT INDRAMMET OVERMANTLESPEJL.
den rektangulære spejlplade inden for en rektangulær ramme med påførte og udskårne blomster- og stiliserede motiver, 98cm x 88cm.
Noget sløv og slid til forgyldning. Andre slag, skrammer, ridser og mærker, der svarer til alder og brug. Se online billeder.