DIAMANT, TANZANIT & ONYX RING.

4330763. DIAMANT, TANZANIT & ONYX RING.

En sølv (ikke-stemplet, men testet som sølv) ring.

Denne unikke målring i art deco-stil er sat med en ovalt skåret tanzanit, rundslebne diamanter og en onyx-halo med hjerteformede skuldre

Diamanter - rundskåret, ca. 0,51 ct.
Onyx - Halo, Ca. 2.90ct.
Tanzanit - ovalt snit, lys lilla/blå, ca. 0,28 ct

Denne ring leveres i en vintage stil displayboks

Ringstørrelse - UK: N, EU: 54
Ringvægt - 4.60gm
Kassevægt - 18.40gm
Samlet vægt - 23.00gm.

Brugt/ God.

Få foretaget en gratis vurdering!

Onyx - Halo, Ca. 2.90ct.

Ringstørrelse - UK: N, EU: 54
Ringvægt - 4.60gm
Kassevægt - 18.40gm
Samlet vægt - 23.00gm.

Brugt/ God.

Antal besøg: 315