BLÅ TOPAZ RING 5 ct. signeret D. Sigal.

431989. BLÅ TOPAZ RING 5 ct. signeret D. Sigal.

Ringen er lavet af 925 sølv og er rhodineret (sikker mod anløb). Det er også stemplet på indersiden af ringbåndet sammen med signet af David Sigal Canada og modelbetegnelsen "Chateau".
Ringhovedet er sat med en stor ovalskåret blå topas på 14 x 12 mm = 5 ct i smuk schweizisk blå, opsætningen er dekoreret med Bourbon-liljer.
RG 59/60 = ringbåndets indre diameter 19 mm, ringhoved 14,1 x 12,2 mm, vægt 5,2 gram.

Succesfuldt kunstnerdesign i meget god stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

Inter-Arte
Antal besøg: 945