Fayence Enghal Skrue.

Fayence Enghal Skrue.
4307676. Fayence Enghal Skrue.

brune skår, lys glasur på forsiden med blåt fajancemaleri og omgivende frisebånd, snoet sfærisk form på en udvidet rund bund, slank, let taljet hals med ribkant og kontrasterende kant (mangler glasur.), flettet flettet håndtag med tinbeslag, 3-delt hængsel, baluster tommelfingerstøtte på et let buet relieftindæksel, der dækker snuden i hjerteform, H ca. 34 cm.

Knakker.

Få foretaget en gratis vurdering!

Knakker.

Adresse

Schlossallee 7
09577 Niederwiesa OT Lichtenwalde
Tyskland

Placering
kl. Lager
Antal besøg: 124