BRUNO MERBITZ, PROF. (1918 BERLIN 1997). blond pige.
429246. BRUNO MERBITZ, PROF. (1918 BERLIN 1997). blond pige.
Olie på lærred, signeret nederst til højre, med bekræftelse fra kunstnerens enke og værknummer: 113 på bagsiden, fra kunstnerens ejendom, 100 cm x 68 cm.