428853. SCREEN, Kina, begyndelsen af 20'erne. Århundrede.
Seks opretstående, hængslede vinger; Lakpaneler med blomsterdekoration og fugle malet i guld i gennembrudt og delvist udskåret ramme, forsiden med påført vase og blomstermotiver af jade i forskellige farver, halvædelsten og forskellige træsorter. 158x180 cm.