SCREEN, Kina, begyndelsen af 20'erne. Århundrede.

428853. SCREEN, Kina, begyndelsen af 20'erne. Århundrede.

Seks opretstående, hængslede vinger; Lakpaneler med blomsterdekoration og fugle malet i guld i gennembrudt og delvist udskåret ramme, forsiden med påført vase og blomstermotiver af jade i forskellige farver, halvædelsten og forskellige træsorter. 158x180 cm.

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Kunstauktionshaus Schlosser Forum
Antal besøg: 1.644