ÅKDYNA Skåne århundredeskiftet 19./20. århundrede.

427303. ÅKDYNA Skåne århundredeskiftet 19./20. århundrede.

Broderet i rødt og grønt uld mod blå baggrund. Geometrisk motiv med stjernemønster. franskkantet.
104x45 cm.

Let aldersrelateret slitage, enkelte steder falmet.

Få foretaget en gratis vurdering!

104x45 cm.

Antal besøg: 1.128