Sæt SMYKKER, MEDALJER mm., middelalder - 1900-tallet.

425869. Sæt SMYKKER, MEDALJER mm., middelalder - 1900-tallet.

1 armbånd, sølv, Sølvvarefirma Elsbri Börje Sam, 1957, vægt 33 gram.
1 broche med almandiner/granater.
1 urne og kors, middelalder (400 - 1400).
2 medaljer, Korsnäs AB, forgyldt sølv, stemplet (Sporrong & Co, sølv, 1955) og Sveriges militære idrætsforbund.
1 nøgle, messing.
2 lysestager, messing og jern.
1 ske, tin.
1 smykkeskrin i sterling nysølv , med Buddha motiv.

Brugsslitage, ikke fuldstændig gennemgået.

Få foretaget en gratis vurdering!

1 nøgle, messing.
1 ske, tin.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 2.037