422552. GANESHA-NEPAL.
422552. GANESHA-NEPAL.
2 x hinduistisk guddom Ganesha - Nepal 20. århundrede, udskåret træ, poleret, tronende repræsentation af elefantguden med få attributter i hænderne, højde: ca.