YDERFODER, 6 stk. Keramik, Spanien, 20. århundrede.

416044. YDERFODER, 6 stk. Keramik, Spanien, 20. århundrede.

Et par gitterflettede yderforinger i hvidglaseret keramik, på fire fødder Stemplet Spanien 4 stk med størrelse højde 16, diameter 20 cm 2 stk med størrelse højde 13, diameter 16 cm.

Overfladesnavs, enkelt revne.

Få foretaget en gratis vurdering!

Overfladesnavs, enkelt revne.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 1.220