VASE, glas, "Sofiero", Gunnar Cyrén, Orrefors.

415259. VASE, glas, "Sofiero", Gunnar Cyrén, Orrefors.

Vase med rombedekoration. Højde 20 cm. Diameter 10 cm.
Signeret Orrefors GC 63834-21.

Serien "Sofiero" blev designet af Gunnar Cyrén i 1961 for Orrefors.

Mindre ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Mindre ridser.

Antal besøg: 1.013