Olie på lærred monteret på panel, 69,5 x 100 cm, inklusive ramme 77 x 108 cm. Signeret Edvard Andersson, dateret a tergo 1951.
HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom.
HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom.
Overflade snavs.
Hvis du har spørgsmål, bedes du kontakte jonas.malmberg@auktionsverket.com.