EDVARD ANDERSSON. „Cirkus“.

EDVARD ANDERSSON. „Cirkus“.
4140506. EDVARD ANDERSSON. „Cirkus“.

Olie på lærred monteret på panel, 69,5 x 100 cm, inklusive ramme 77 x 108 cm. Signeret Edvard Andersson, dateret a tergo 1951.

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom.

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom.

Overflade snavs.

Hvis du har spørgsmål, bedes du kontakte jonas.malmberg@auktionsverket.com.

Tema

Edvard Andersson - a modern colour explosion: Part III

Få foretaget en gratis vurdering!

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom.

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom.

Overflade snavs.

Tema

Antal besøg: 704