SAFIR ØRESTOPPER NATURLIG SAPPIR.

413600. SAFIR ØRESTOPPER NATURLIG SAPPIR.

Ørestikkene er lavet af 925 sølv i en filigran oval form og er fuldstændig forgyldt.
De bærer dråbeformede facetterede blå naturlige safirer facetteret på begge sider og glat indrammet.
Længde 3,4 cm, bredde 1,3 cm, vægt 6,4 gram. Skakternetskårne safirer på begge sider 17 x 13,1 mm, tilsammen ca. 23 øre.

Guldsmedearbejde i rigtig god stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

Inter-Arte
Antal besøg: 1.380