SØLVARMBÅND BÆLTE FORM.

SØLVARMBÅND BÆLTE FORM.
413155. SØLVARMBÅND BÆLTE FORM.

Armring i form af et bælte, stemplet 3 AV, som er kendetegnet for sølv 800 Østrig/Ungarn fra perioden 1866 - 1937.
Armringens lås og rem er rosaforgyldt.
Armringen er nem at tage på takket være den ovale form og hængslet.
Indvendig længde 6 cm, bredde 1,7 cm, vægt 18,8 gram.

Meget god stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

Meget god stand.

Inter-Arte
Antal besøg: 983