Barok DESK.

Barok DESK.
411960. Barok DESK.

"Ældre skrivebord" prydet med subtile barokke dekorative elementer (volutfødder). tidstypiske møbler. sandsynligvis valnød.

Mål: 174 x 80 x 78,5 cm (længde x højde x dybde).

Forskellige overfladiske malingsafskrabninger. Mindre ridser og aldersrelaterede brugsspor. Højre nøglehulsbeslag faldt af.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!
411960. Barok DESK.

Nøgle/nøgler findes

Auktionshaus von Brühl
Antal besøg: 1.491