SOFA, "Cromwell", Arne Norell, Norell, 1960'erne.

410500. SOFA, "Cromwell", Arne Norell, Norell, 1960'erne.

Senere påklædning. Håndvævet stof i uld med Gripsholm firkanter. Læderrør. Løse faner med lynlåse. Forstof i hør. Ben i ek. Længde 215 cm.

Designet af Arne Norell i 1961. Købt i 1960'erne af nuværende ejer.

Minimal Brugsslitage. Mindre mærker på benene.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 5.507