RAV RING SØLV 835 signeret Fischlandschmuck.

409244. RAV RING SØLV 835 signeret Fischlandschmuck.

Stor ravfarvet ring, lavet af 835 sølv og stemplet i overensstemmelse hermed, med signet for Fischland-Schmuck Ribnitz-Damgarten.
Det ovale ringhoved er sat med en honningrav cabochon i en glat sølvramme.
Ringbåndets indvendige diameter 17,1 mm = ringstørrelse 55, ringhoved 20 x 11,1 mm, rav 18,2 x 8,6 mm, vægt 2,8 gram.

Meget god stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

Meget god stand.

Inter-Arte
Antal besøg: 1.852