72 ALMANAKKER, 1600/1700-tallet.

4091483. 72 ALMANAKKER, 1600/1700-tallet.

72 almanakker fra 1671-1799.
Ikke komplet suite.
Tre stykker fra 1600-tallet: 1671, 1679 og 1699.

Dimensioner kasse 30x12x11 cm.

Som ønsket er de tidligste almanakker blevet dobbeltkontrolleret, hvis de er komplette.
De fra 1600-tallet og frem til 1748, dvs. 12 stykker, fremstår komplette med alle sider.
De, der mangler sider eller andre opfattelser, vi opfatter, er dem, der har håndskrevne noter.

Varieret slitage, ikke fuldt afsluttet.

Tema

Super collector Per-Johan Weidolf: Part 5

Få foretaget en gratis vurdering!

72 almanakker fra 1671-1799.
Ikke komplet suite.

Tema

Antal besøg: 694