ANNA PALM DE ROSA. I studiet.

ANNA PALM DE ROSA. I studiet.
4079547. ANNA PALM DE ROSA. I studiet.

Akvarel, 30 x 40 cm. Rammemål 60 x 70 cm. Signeret Anna Palm.

HERKOMST
Erhvervet af Dagmar af Sillén (1907-2004), derefter arvet til den nuværende ejer.

Ikke undersøgt uden for rammen.

Kunstner/designer

Anna Palm de Rosa (1859–1924)

Tema

Female artists - 150 Years of Creativity

Få foretaget en gratis vurdering!

HERKOMST

Kunstner/designer

Anna Palm de Rosa (1859–1924)

Tema

Antal besøg: 2.007