EDVARD ANDERSSON. „Arkade“.

EDVARD ANDERSSON. „Arkade“.
4069988. EDVARD ANDERSSON. „Arkade“.

Olie på plade, 121 x 151 cm, karmmål 125,5 x 155 cm. Signeret Edvard Andersson, dateret 1950.

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom

UDSTILLING:
Den Frie Udstillning, København 1956, nr 168
Vikingsberg 1961 Nr. 64
Vikingsberg 1991 Nr. 66.

Overfladeslitage, ridser, malingstab langs kanterne.

Tema

Edvard Andersson - a modern colour explosion: Part III

Få foretaget en gratis vurdering!

HERKOMST:
Fra kunstnerens ejendom

UDSTILLING:
Vikingsberg 1961 Nr. 64
Vikingsberg 1991 Nr. 66.

Tema

Antal besøg: 1.162