DIVERSE KERAMIK, ca 16 dele, 1900-tallet.

406367. DIVERSE KERAMIK, ca 16 dele, 1900-tallet.

6+6 plader, Rörstrand, omkring midten af det 20. århundrede.
1 serveringsfad, Gustavsberg, anden halvdel af det 20. århundrede.
1 vase, Upsala-Ekeby, Gefle, Percy, med original etiket, anden fjerdedel af det 20. århundrede.
1 vase, Gustavsberg, tredje fjerdedel af det 20. århundrede.
1 vase, Gefle, Alba (Percy), anden fjerdedel af det 20. århundrede.

Brugsslitage, ikke anmeldt.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage, ikke anmeldt.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 1.032