SPISESÆT, 43 dele, "Astrid", Gefle.

404242. SPISESÆT, 43 dele, "Astrid", Gefle.

Tallerkener, 7 stk diameter 24 cm.
Dybe tallerkener, 10 stk diameter 24 cm.
Tallerkener, 7 diameter, 17,5 cm.
Underkopper, 10 stk, diameter 20 cm.
udstillingsfad, s st 30 - 39 cm.
Dybt fad, længde 26 cm.
Mindre fad, 2 stk længde 22,5 cm.
Sauceskål, højde 9 cm.
Terrin, højde inkl. låg 19,5 cm.

Alder og Brugsslitage.
Misfarvninger, revner, Kantstødt, ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Dybt fad, længde 26 cm.
Sauceskål, højde 9 cm.

Alder og Brugsslitage.

Antal besøg: 4.346