KIRKE, loftmodel, anden halvdel af det 20. århundrede.
403313. KIRKE, loftmodel, anden halvdel af det 20. århundrede.
Loftskrone med ottekantede prismer i bundne kæder. Seks lyspunkter og reflekterende spejlglas i loftet.
Montering i messing. Stemplet 26132.
Samlet højde ca 22 cm.
Diameter ca 40 cm.
Brugstilstand, snavs og skader.
Løse kæder.
Nogle prismer med skader, nogle mangler.
El ikke funktionstestet.
Samlet højde ca 22 cm.
Diameter ca 40 cm.
Løse kæder.
El ikke funktionstestet.