49cc. 0,8 hk, brændstofforbrug 0,15 lit/mile, 3 gear, bong karburator med halvautomatisk choker og luftfilter. Motornummer 0109789, stelnummer 398688910 (lidt utydelige tal), farvenummer 0158898.
Div reservedele og brugsanvisning medfølger.
Køberprovision: Motorkøretøjer: 12,5% + 80 SEK, inkl. SKAT.
Slid og slitage. En luge på venstre side mangler. Ikke funktionelt testet.